Top
World Halal Summit / About Us

Overview of World Halal Summit

Dünya Helal Zirvesi tüm dünyadan sektör uzmanlarını bir araya getirerek küresel Helal sektörü ile ilgili önemli konuları masaya yatıran, dünyanın en büyük helal organizasyonudur. Zirve uluslararası akademisyenlerin ve fıkıh insanlarının katılımı ile, finans, turizm, gıda, tıp, ilaç, kozmetik, tekstil ve muhafazakar moda,  gibi başlıca konuların tartışıldığı konferanslara ev sahipliği yaparak, tüm dünyada helal farkındalığın arttırılmasını sağlamaktadır.

28 Kasım -01 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayesinde Discover Events’in düzenlediği organizasyon, İslami Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT), İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) işbirliği ile başta Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı olmak üzere, ilgili Bakanlık ve kurumların katkı ve destekleriyle gerçekleşmektedir.

Her yıl 80 i aşkın ülkeden üst düzey kurum ve kuruluşların yetkililerinin, bilim adamlarının, iş adamlarının, iş heyetlerinin katıldığı zirve, helal konusunda güvenilir bir platform sağlamakta. Tüm İslam ülkelerinden bilirkişileri bir araya getirip, tüm dünyada kabul görecek Helal belgelendirme standartlarının oluşumuna katkıda bulunmakta, ülkeler arasındaki ilişkileri daha da geliştirerek Helal ticaretinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlamakta ve sektördeki yeni teknolojilerin, yeni pazarların, eğilimlerin görülebileceği ve sorunların, güçlüklerin tartışılabileceği bir ortam oluşturmaktadır.

Why Attend?

        Dünya Helal Zirvesi 2019, Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Ekonomi Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İSEFAK, Helal Akreditasyon Kurumu ( HAK), Türk Standartları Enstitüsü (TSE), TIM, TUBİTAK, TİKA, KOSGEB, TKBB, gibi kurumların oluşturduğu danışma  komitesinin değerlendirilen Dünyanın en büyük helal organizasyonudur.

        Dünya Helal Zirvesi aynı düşünceyle çalışan profesyonellerle tanışmak, düşüncelerinizi paylaşmak, yeni projelere başlamak ya da mevcut projelerinizde ilerleme kaydetmek  ve yeni stratejiler öğrenmek için ilham alabileceğiniz en iyi platformdur. Dünya Helal Zirvesi 2019 size sektörün en yeni eğilim ve uygulamaları hakkında güncel bilgiyi sunar. Sektörde önde gelen konuşmacıları ve yatırımcıları ile beraber onlara ve size özel dizayn edilmiş alanlarda tanışma ve sohbet etme imkânı sağlar.

        Dünya Helal Zirvesi 2019’e katılarak helal piyasasını oluşturan sektörlerden yeni partnerler tanıyabilecek ve sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar ile bağlantılarınızı güçlendirebileceksiniz.

        Dünya Helal Zirvesi 2019 , küresel izleyici kitlesine ulaşmak ve pazar liderleri ile etkileşim kurmak için size eşsiz bir fırsat sunar.

        Dünya Helal Zirvesi 2019 sektörel liderler, bilim adamları, öncü firmalar, öncü kurumlar, araştırmacılar, potansiyel alıcılar, akademisyenler ve dünyanın dört bir yanından katılacak sanayi liderleri aracılığıyla yerel ve uluslararası delegelere eşsiz bir platform sağlayacaktır.

        Aynı zorluklarla yüzleşen ve sizinle aynı çıkarları paylaşan endüstrideki diğer kişilerle etkileşim kurma ve farklılıkları işinize getirme şansınız olacak.

        Dünya Helal Zirvesi, gıda, tıp, kimya, kozmetik, ilaç, finans, turizm, tekstil ve muhafazakar moda gibi konular ile ilgili oturumları ile, uluslararası akademisyenler ve fıkıh uzmanlarının sunumlar ve değerlendirmeler yaptığı eşsiz bir platformdur. İlgili bölümlerde eğitim gören öğrenciler zirveye katılarak, branşları ile ilgili en güncel bilgileri ve gelişmeleri öğrenebilirler.

Who Should Attend?

Türkiye başta olmak üzere MENA, Asya, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika’dan;

– Sektörün lider firmaları, 

– Bakanlıklar ve ilgili devlet kurumlarının üst düzey temsilcileri, 

– Sektörün karar alıcıları, 

– Siyasi liderler,

– Sektörel uzmanlar, 

– Akademisyenler,

– Bilim adamları, 

– Sektörün öncü kurum ve kuruluşları, 

– Sektörün ilgili medya kuruluşları.

– Öğrenciler

About Discover Events; 

Discover Events is an organizing and event management company functioning under Asel Group that was founded in 2016. With its young and passionate team, Discover Events was established in 2013 as an irreplaceable service provider to provide its precious customers with venue setup, accommodation, airport transfer, stage design (and setup), event, congress, symposium, exhibition, and launching organizations. Discover Events, which finds solutions in accordance with customer demands, places high quality service at the center of its customer policy.

For more information: http://discoverevents.com.tr/

hela-turizm

Halal Tourism

helal-gida

Halal Food

islami-finans

Islamic Finance

helal-kozmetik

Halal Cosmetics

standardizasyon

Standardization

helal-yasam

Halal Lifestyle

bilimsel-cozumler
Scientific Solutions