Top
World Halal Summit / Hakkımızda

Dünya Helal Zirvesi’ne Genel Bakış


Dünya Helal Zirvesi tüm dünyadan sektör uzmanlarını bir araya getirerek küresel Helal sektörü ile ilgili önemli konuları masaya yatıran, dünyanın en büyük helal organizasyonudur. Zirve uluslararası akademisyenlerin ve fıkıh insanlarının katılımı ile, finans, turizm, gıda, tekstil ve muhafazakar moda, tıp gibi başlıca konuların tartışıldığı konferanslara ev sahipliği yaparak, tüm dünyada helal farkındalığın arttırılmasını sağlamaktadır.


29 Kasım -02 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenmekte olan Dünya Helal Zirvesi 2018 açılışının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımı ile gerçekleşmesi planlanmaktadır. Discover Events’in düzenlediği organizasyon, İslami Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT), İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) işbirliği ile başta Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı olmak üzere, ilgili Bakanlık ve Türk kurumlarının katkı ve destekleriyle gerçekleşmektedir.


Her yıl 80 i aşkın ülkeden üst düzey kurum ve kuruluşların yetkililerinin, bilim adamlarının, iş adamlarının, iş heyetlerinin katıldığı zirve, helal konusunda güvenilir bir platform sağlamakta. Tüm İslam ülkelerinden bilirkişileri bir araya getirip, tüm dünyada kabul görecek Helal belgelendirme standartlarının oluşumuna katkıda bulunmakta, ülkeler arasındaki ilişkileri daha da geliştirerek Helal ticaretinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlamakta ve sektördeki yeni teknolojilerin, yeni pazarların, eğilimlerin görülebileceği ve sorunların, güçlüklerin tartışılabileceği bir ortam oluşturmaktadır.

Neden Katılmalısınız?
Dünya Helal Zirvesi 2018, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, TİM, TOBB, T.C. Kalkınma Bakanlığı, DEİK, TÜBİTAK, TSE gibi kurumların oluşturduğu yürütme komitesinin kararlarıyla yapılacak olan Dünya’nın en büyük helal organizasyonudur.

Dünya Helal Zirvesi aynı düşünceyle çalışan profesyonellerle tanışmak, helal duygularınızı paylaşmak, yeni projelere başlamak ya da mevcut projelerinizde ilerleme kaydetmek için ve yeni stratejiler öğrenmek için ilham alabileceğiniz en iyi platformdur.

Dünya Helal Zirvesi 2018 size sektörün en yeni eğilim ve uygulamaları hakkında güncel bilgiyi sunar. Sektörde önde gelen konuşmacıları ve yatırımcıları ile beraber onlara ve size özel dizayn edilmiş alanlarda tanışma ve sohbet etme imkanı bulabileceksiniz.

Dünya Helal Zirvesi 2018’e katılarak liderlik becerilerinizi daha da geliştirebilecek, Helal sektöründe yeni partnerler tanıyabilecek ve sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar ile bağlantılarınızı güçlendirebileceksiniz.

Dünya Helal Zirvesi 2018 , küresel izleyici kitlesine ulaşmak ve pazar liderleri ile etkileşim kurmak için size eşsiz bir fırsat sunar.

Dünya Helal Zirvesi 2018 sektörel liderler, bilim adamları, öncü firmalar, öncü kurumlar, araştırmacılar, potansiyel alıcılar, akademisyenler ve dünyanın dört bir yanından katılacak sanayi liderleri aracılığıyla yerel ve uluslararası delegelere eşsiz bir platform sağlayacaktır.

Aynı zorluklarla yüzleşen ve sizinle aynı çıkarları paylaşan endüstrideki diğer kişilerle etkileşim kurma ve farklılıkları işinize getirme şansınız olacak.
.

Kimler Katılmalı?
Türkiye başta olmak üzere özellikle MENA, Asya, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika’dan;
Sektörün lider firmaları,
Bakanlıklar ve ilgili devlet kurumlarının üst düzey temsilcileri,
Sektörün karar alıcıları,
Siyasi liderler ,
Sektörel uzmanlar,
Akademisyenler,
Bilim adamları,
Sektörün öncü kurum ve kuruluşları,
Sektörün ilgili medya kuruluşları.

Discover Events hakkında ; 
Discover Events 2006 yılından bu yana farklı alanlarda hizmetleri bulunan Asel Group bünyesinde yer alan bir organizasyon markasıdır.
2013 yılı itibari ile hizmetlerine başlayan Discover Events olarak, genç ve dinamik kadro ile yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen alan kurulumu, fuar organizasyonu, kongre, sempozyum, lansman, etkinlik organizasyonu, konaklama, transfer, sahne tasarımı ve kurulumu gibi süreçleri gerçekleştirerek, müşterilerine vazgeçilmez bir hizmet sağlayıcısı olarak çözümler sunmaktadır. Müşterilerinin taleplerine uygun çözümler üreten Discover Events, kaliteli hizmeti müşteri politikasının merkezine yerleştirmektedir.

Daha fazla bilgi için http://discoverevents.com.tr/

hela-turizm

Helal Turizm

helal-gida

Helal Gıda

islami-finans

Islami Finans

helal-kozmetik

Helal Kozmetik

standardizasyon

Standardizasyon

helal-yasam

Helal Yasam

bilimsel-cozumler

Bilimsel Çözümler

Something went wrong with the twitter.